Saso Mijalkov në kërkim nga policia

Me kërkesë të prokurorisë, Gjykata Penale lëshoi ​​një vendim për arrest shtëpiak për Saso Mijalkov. Policia ka kërkuar Mijalkov që nga dje pasdite në banesën e tij në Kapishtec, shtëpinë në Vodno dhe në hotelin “Marriott”. Mijalkov u pa për herë të fundit në Café District, pranë Hotel Marriott. Pas fjalëve përfundimtare të mbrojtjes dhe prokurorisë, vendimi në çështjen “Shënjestra – Kalaja” në të cilën akuzohen 12 persona është caktuar për 26 Shkurt, dhe Mijalkov është i akuzuari i parë. Ai akuzohet për bashkim kriminal, shpërdorim detyre dhe marrje të një shpërblimi për ndikim të paligjshëm, e fundit e së cilës skadon në fund të shkurtit. “Megjithëse këto janë krime për të cilat kërcënohet një dënim maksimal deri në 5 vjet, prapë duke pasur parasysh pasojat e një krimi dhe ndikimin që këto pasoja kanë në jetën e njerëzve komunikimet e të cilëve janë monitoruar në mënyrë të paligjshme dhe ndikimin e përgjithshëm të shoqërisë proceset “Ne besojmë se nuk ka asnjë pengesë për të pandehurit Saso Mijalkov, Goran Grujevski dhe Nadica Nikoliç si krijuesit e grupit që të dënohen me burgim maksimal për secilin nga krimet për të cilat akuzohen,” tha prokurori Ristoska javën e kaluar dëgjimi
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

26 thoughts on “Saso Mijalkov në kërkim nga policia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *