Zaev komenton ikjen e PLD nga koalicioni

Hapi i LDP është i ligjshëm, por momenti për një njoftim të tillë nuk është i përshtatshëm, tha Kryeministri Zaev në një koment pas njoftimit të partisë së koalicionit qeverisës, LDP, për të funksionuar në mënyrë të pavarur në Parlament. Zaev tha se shumica në pushtet është e qëndrueshme dhe se një vendim i tillë i partisë ishte marrë më herët.

“Në rrethana kur opozita pretendon se mund të formojë një shumicë dhe qeveria pretendon se kjo nuk është absolutisht e mundur, një hap i tillë nga LDP është duke dërguar absolutisht një mesazh të qartë që është një shkelje e koalicionit ose performancës së përbashkët,” Zaev tha. als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

35 thoughts on “Zaev komenton ikjen e PLD nga koalicioni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *