Qeveria sot do të mbajë seancën e saj të 47-të

Drafti i programit për zhvillimin e ekuilibruar rajonal, i cili rregullon shpërndarjen e fondeve për këtë qëllim të përcaktuar nga Buxheti i këtij viti, do të jetë një nga pikat në seancën e 47-të të sotme të qeverisë.

Ministrat janë informuar gjithashtu mbi Informacionin mbi Projektin “Forcimi i Sistemeve Kombëtare dhe Lokale për të Mbështetur Integrimin Social-Ekonomik Efektiv të të kthyerve (romë) nga Ballkani Perëndimor”. Riintegrimi i të kthyerve dhe parashikon një axhendë më të gjerë për përfshirjen sociale dhe kapërcimin e shkaqet themelore dhe faktorët e migrimit të romëve dhe popullatave në nevojë.

Sipas shërbimit për shtyp të qeverisë, seanca do të mbahet përmes lidhjes në internet me video konferenca dhe është planifikuar të fillojë në 12:00. Vendimet dhe konkluzionet do t’i njoftohen publikut përmes një njoftimi për shtyp.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

142 thoughts on “Qeveria sot do të mbajë seancën e saj të 47-të

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *