Sasho Mijalkov megjithatë u paraqit në prokurori

Sasho Mijalkov u shfaq papritmas këtë pasdite në zyrën e prokurores Vilma Ruskovska, mësoi NetPress.

Informacioni fillestar që hasëm ishte se ai në fakt ishte dorëzuar, por pasi më parë gjoja kishte bërë një marrëveshje me qeverinë e Zoran Zaev dhe LSDM në lidhje me shumën e dënimit të tij me burg.

Nuk mund të marrim zyrtarisht konfirmimin e këtij informacioni ende.

Burimet tona thonë se ai i përdori këto, gati tre ditë arratisje, për të negociuar me qeverinë e LSDM-së rreth shumës së dënimit që duhet t’i shqiptohet të Premten në çështjen Target-Tvrdina. Tani për tani, informacioni jozyrtar thotë se marrëveshja nuk do të dënohej me më shumë se 10 vjet burg. Për shkak të presionit të publikut, Zoran Zaev dhe LSDM vendosën të negociojnë dhe të negociojnë me Mijalkov, vetëm që ai të kthehet. netpress/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

49 thoughts on “Sasho Mijalkov megjithatë u paraqit në prokurori

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *