Zaev takoi personat “përgjegjës” për arratisjen e Mijallkovit, kërkon rezultate konkrete

Nga Qeveria njoftojnë se këtë mëngjes, kryeministri Zoran Zaev ka pasur takim pune me personat “përgjegjës” për arratisjen e ish-drejtorit të DSK-së, Sasho Mijalkov. Zaev ka takuar personat përgjegjës të institucioneve që do të duhej të siguronin praninë e të akuzuarin në rastin “Target-Fortesa” Sasho Mijalkov. Sipas Qeverisë, Zaev thirri takimin në mënyrë që të informohej drejtpërdrejt dhe personalisht për të gjithë ngjarjen, hetimin dhe hapat e ndërmarrë nga institucionet.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Zaev takoi personat “përgjegjës” për arratisjen e Mijallkovit, kërkon rezultate konkrete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *