Galovej: Respektim i ligjit, më shumë besim te qytetarët

Unë mendoj se ligji duhet të respektohet dhe qytetarët duhet të kenë më shumë besim në institucionet në vend dhe kjo është arsyeja pse unë mendoj se është e rëndësishme t’i kushtohet vëmendje e veçantë zgjidhjes së këtij lloji të rasteve që qytetarët të fitojnë më shumë besim në institucionet .

Kjo u deklarua sot nga Ambasadorja Britanike në Maqedoni, Rachel Galovej, duke iu përgjigjur një pyetjeje gazetari “si e komenton ajo rastin e Saso Mijalkov – a është një dobësi e institucioneve apo siç tha kryeministri Zoran Zaev se sistemi ka treguar aftësi për të zgjidhur raste të tilla? “.
“Ne do të vazhdojmë të punojmë që qytetarët të shohin se drejtësia duhet të dalë në dritë dhe të gjitha këto raste duhet të zgjidhen.” Unë mendoj se reformat që janë bërë dhe ato ligje që janë miratuar tani janë në gjendje të mirë. Sidoqoftë, mbetet të shihet se si do të implementohen “, tha Galloway gjatë vizitës së sotme në Stip. rel/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

56 thoughts on “Galovej: Respektim i ligjit, më shumë besim te qytetarët

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *