Mickoski: Ky është një cirk, cirk me shtetin

Ata tallen me njëri-tjetrin ndërsa mbretëron mafia. Sot u bë plotësisht e qartë se ata kanë një marrëveshje. Së pari ranë dakord të arratiseshin, pastaj ranë dakord të ktheheshin. Me kushte të veçanta, me një buzëqeshje. Ky është konfirmimi më i mirë se ekziston një koalicion kriminal Zaev-Vice-Mijalkov. Faktet e mëposhtme tregojnë se gjithçka është rënë dakord: Ai eci vullnetarisht dhe u përshëndet nga një aparat fotografik në një televizion pro-qeveritar. Në vend të Gjykatës, ai mori vendimin për paraburgim nga Prokuroria Publike. Populli e di mirë se çfarë po ndodh. Drejtësia përfundimtare, ju shikoj në sy, ju them se do të ketë kur të jenë të dy aty ku meritojnë të jenë: në burg. Qeveria po dridhet dhe varet në një fije, tha Mickoski.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *