Musk humb 15 miliardë dollarë brenda një dite

Pronari i Tesla Elon Musk humbi më shumë se 15 miliardë dollarë në vetëm një ditë pasi vlera e bitcoin ra, duke zvogëluar vlerën e tij neto.

Kjo do të thotë që bosi i “Tesla” dhe “Space X” nuk është më njeriu më i pasur në botë, sipas vlerësimeve të agjencisë “Bloomberg”, shkrimi i së cilës transmetohet nga “Telegrafi” britanik.

Aksionet e Tesla, e cila prodhon makina elektrike, ranë më shumë se 20 përqind dje, duke u tërhequr nga rënia e çmimit të bitcoin në 45,000 dollarë.

Humbja e Musk vjen vetëm dy javë pasi Tesla njoftoi se kishte vendosur 1.5 miliardë dollarë bitcoin në bilancin e saj.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

283 thoughts on “Musk humb 15 miliardë dollarë brenda një dite

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *