Rritje e infektimeve, regjistrohen 725 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit janë kryer 3.342 testime për Covid-19 dhe prej tyre 725 kanë rezultuar pozitivë me virusin. Instituti i Shëndetit Publik njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 215 pacientë, ndërsa e kanë humbur betejën me virusin 13 pacientë. Në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë me Covid-19 janë diagnostikuar 100632 persona , ndërsa janë shëruar 90.311. Prej fillimit të pandemisë jetën e kanë humbur 3.098 pacientë, kurse numri i rasteve aktive është 7223. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Rritje e infektimeve, regjistrohen 725 raste të reja me Covid-19

  • 02/27/2021 at 14:27
    Permalink

    Appearance material: The watch has been received for two days, it is very exquisite, it looks more handsome to wear, the needle is more delicate, the time is accurate and perfect

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *