Sot vjen dërgesa e dytë e vaksinave nga Serbia

Sot, në vendkalimin kufitar Tabanovce, Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, do të takojë homologun e tij serb, Zlatibor Loncar, i cili do të dërgojë dërgesën e dytë të donacionit nga Serbia fqinje.

Dhjetë ditë më parë, mbërritën 4,680 vaksinat e para Pfizer, dhe këto doza janë duke u përdorur tashmë për të vaksinuar profesionistët e kujdesit shëndetësor.

Deri në fund të kësaj jave ose ndoshta në fillim të javës tjetër, 200,000 doza të vaksinave kineze të prodhuesit Sinofarm pritet të mbërrijnë në Maqedoni.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Sot vjen dërgesa e dytë e vaksinave nga Serbia

  • 11/17/2021 at 12:28
    Permalink

    486080 984944My wife style of bogus body art were being quite unsafe. Mother worked with gun first, following which they your lover snuck free upon an tattoo ink ink. I was sure the fact just about every need to not be epidermal, due towards the tattoo ink could be attracted from the entire body. make an own temporary tattoo 560555

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *