Çmimet botërore të naftës po bien

Çmimet botërore të naftës po bien pas një rritje të mprehtë të inventarëve të papërpunuar të SHBA.

Instituti Amerikan i Naftës (API) njoftoi se inventarët e naftës bruto u rritën me një milion fuçi. Analistët parashikojnë një rënie prej 5.2 milion fuçi.

Në New York, çmimi i naftës së papërpunuar të lehta ishte më i ulët me 56 cent ose 0.9 përqind dhe tani është 61.11 dollarë amerikanë për fuçi.

Në Londër, çmimi i naftës bruto të Brent nga Deti i Veriut ra me 35 cent ose 0,5 përqind në 65,02 dollarë për fuçi.

Analisti i tregut Wang Tao thotë se Brent mund të rritet përsëri midis 66,45 dollarë ose 66,97 dollarë për fuçi. pari/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

121 thoughts on “Çmimet botërore të naftës po bien

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *