Filipçe: Nuk do të ketë kufizime të reja tani për tani

Ekziston një rritje e numrit të pacientëve, dhe kjo është për shkak të llojit britanik i cili vazhdimisht po rritet. Kjo rritje është për shkak të saj, sepse është më lehtë të transferohet. Numri është rritur, por nuk rrezikon ambientet spitalore. Ka shtretër spitalorë falas në Shkup. Të gjithë janë të gatshëm të kthehen në mënyrën e mëparshme të funksionimit nëse është e nevojshme. Ne kemi komunikim të përditshëm me drejtorët e të gjitha klinikave dhe deri më tani nuk janë paraparë masa kufizuese, tha Ministri Filipçe gjatë një vizite në Poliklinikën e Bukureshtit me rastin e një donacioni nga Stopanska Banka për Qendrën Shëndetësore në Shkup.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *