Qeveria e Maqedonisë miratoi marrëveshjen për furnizim me vaksina ruse

“Dje, qeveria më autorizoi të nënshkruaj një kontratë për furnizimin e vaksinave nga Rusia. Kishim një seancë të mbyllur. Marrëveshja është praktikisht me të njëjtat parime si marrëveshjet e tjera. Kjo është një sasi prej 100 mijë dozash”, tha Filipçe duke shtuar se përmes përfaqësuesve të Ambasadës së Rusisë po përpiqet të marr informacion më të saktë në lidhje me datën e arritjes së vaksinave në vend.

Filipçe theksoi se komunikimi me përfaqësuesit e kompanive “Sinofarm” dhe “Pfizer” do të vazhdojë edhe gjatë sitës së sotme.

“Sinqerisht shpresoj ditëve në vijim do të kemi datat specifike dhe tani për tani do të vazhdojmë bisedimet intensive me përfaqësuesit e të dy kompanive”, tha Filipçe.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Qeveria e Maqedonisë miratoi marrëveshjen për furnizim me vaksina ruse

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *