Sot protestë për rastin Monstra

Për sot është paralajmëruar protestë kundër vendimit në rastin Monstrum në të cilin u dha dënime me burgim të përjetshëm për të pandehurit Halil Demiri, Afrim Ismailoviç dhe Agim Ismailoviç për vrasjen masive në Liqenin e Smilkovo në 2012. Për shkak të kësaj, siç raportohet nga Ministria e Brendshme, disa rrugë do të bllokohen.

Protesta fillon në 13:00 në Parkun Çair në bulevardin “Hristijan Todorovski Karpos”, dhe do të vazhdojë deri në Gjykatën Themelore Shkupi 1 në bulevardin “Goce Delchev”. Pastaj në Parlament dhe pastaj në Qeverinë e Ilindenskës. Prandaj, rrugët e mëposhtme do të jenë të mbyllura për trafik nga 13:00 deri në përfundim të protestës:

Rruga HT Karposh,

“John Kenedy”,

“Cvetan Dimov”,

“Krste Misirkov”,

bulevardi “Goce Delchev”,

Rruga e 11 Tetorit,

Rruga Vasil Glavinov,

bulevardi “VMRO”,

Bulevardi Ilinden dhe rrugët e tjera përreth.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Sot protestë për rastin Monstra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *