Masa të reja në Serbi: Për fundjavën, të gjitha kafenetë, restorantet dhe qendrat tregtare me orë pune deri në orën 14:00

Masat e reja të propozuara nga selia e krizave për qeverinë serbe do të shpallen zyrtarisht sot në 3 pasdite.

Nga e hëna, orari i punës kthehet në kohën e vjetër, dmth deri në orën 20:00

Të Shtunën dhe të Dielën, të gjitha kafenetë, restorantet, qendrat tregtare do të jenë të hapura deri në orën 2 të pasdites, dhe nga e hëna orari i punës do të kthehet në ato që kanë qenë më parë, pra deri në orën 8 pasdite, zbulon jozyrtarisht Kurir.

Farmacitë, supermarketet, pikat e karburantit, shpërndarja e ushqimit përjashtohen nga regjimi i shkurtuar deri në orën 14:00.

Gjithashtu, kafenetë do të mbyllen në të gjitha vendpushimet e skive – ato nuk do të funksionojnë fare, dhe jashtë deri në orën 2 pasdite. Propozimi i selisë së krizës i dërgohet Qeverisë së Serbisë dhe vendimi zyrtar do të shpallet në 15:00. pres24/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

19 thoughts on “Masa të reja në Serbi: Për fundjavën, të gjitha kafenetë, restorantet dhe qendrat tregtare me orë pune deri në orën 14:00

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *