Mickoski: Jemi duke punuar në platformë të gjerë për të luftuar korrupsionin

“Ne duhet të kemi një elitë gjyqësore dhe prokuroriale që do të jetë absolutisht e pavarur, dhe mbi të gjitha moralisht e lartë dhe e ndershme”. Dhe nëse keni nevojë të paguheni mirë nga ne qytetarët për të akuzuar dhe gjykuar me ligj. As Zoran Zaev apo dikush tjetër që do të jetë kryeministër nuk duhet të më tregojë mua. “As një diplomat i huaj,” tha Mickoski. Mickoski vuri në dukje se partia po punon seriozisht në një program anti-korrupsion me shumë ekspertë jo vetëm nga Maqedonia por edhe nga jashtë. Partia së shpejti do të shpallë platformën anti-korrupsion. “Kryeministri tjetër do të jetë ai që do të ofrojë një program anti-korrupsion. Por ai program do t’u paraqitet qytetarëve. Por ky program do t’u shpjegohet aq lehtë qytetarëve sa që ata mund ta kuptojnë atë, secili prej tyre. “Do të jetë kryeministri i ardhshëm dhe do të jetë partia që do të fitojë zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare,” tha Mickoski. Mickoski tha se me atë platformë, kriminelët do të futen në burg dhe jo të ecin lirshëm nëpër vend.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Mickoski: Jemi duke punuar në platformë të gjerë për të luftuar korrupsionin

  • 09/30/2021 at 20:42
    Permalink

    206195 491837Some truly superb articles on this internet site , thankyou for contribution. 58193

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *