Mijallkov dërgohet në burgun e Shutkës

Gjykata pranoi propozimin e prokurores Lençe Ristovska që të akuzuarit Sasho Mijallkov t’i ndërpritet arresti shtëpiak dhe e njëjta të zëvendësohet me paraburgim efektiv. Kështu që Mijallkov pas kësaj seance gjyqësore do të dërgohet në burgun e Shutkës, ku do të qëndroj më së shumti 60 ditë, gjegjësisht deri në në hyrjen në fuqi të aktvendimit të plotë. Ndryshe Mijallkov sot u shpall fajtor për rastin “Target-Fortesa” dhe u dënua me 12 vjet burgim. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

49 thoughts on “Mijallkov dërgohet në burgun e Shutkës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *