Në 24 orët e fundit, 33 pacientë të rinj u shtruan në spital në qendrat kovide në Shkup njofton MSH

Në 24 orët e kaluara, 33 pacientë të rinj u shtruan në spital në qendrat kovide në Shkup për shkak të ndërlikimeve të koronavirusit. Një total prej 253 personash të dyshuar dhe të konfirmuar për Covid-19 po trajtohen në departamentet e sëmundjeve infektive në kryeqytet, sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

Nga atje shtojnë se në 24 orët e fundit, kishte 15 pranime në klinikat e brendshme.

“Në qendrën e kovidit në CGH më 8 shtator, kishte 9 pranime të reja të pacientëve dhe 9 në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. “Asnjë pacient nuk u pranua në Kozle,” tha ministria në një deklaratë, duke shtuar se 27 pacientë të kuruar ishin lëshuar në 24 orët e fundit.

Nga 253 pacientë të konfirmuar dhe të dyshuar për Covid-19 që po trajtohet në pavionet e sëmundjeve infektive në spitalet e kryeqytetit, shumica janë në mbështetje të oksigjenit.

“Numri i pranimeve ditët e fundit është i qëndrueshëm dhe kishte 80 vende të lira pune deri në orën 8 të mëngjesit të sotëm, dhe pritet që gjatë ditës pas ekzaminimeve të pacientëve të rikuperuar, vende të lira të punës do të lirohen”, tha Ministria e Shëndetësisë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *