Maqedoni, 3.126 të vdekur me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë

Deri tani në Maqedoni janë bërë 519.985 testime, ndërsa numri i përgjithshëm i të diagnistifikuarve në Maqedoni është 102.482, ku prej tyre 91.066 janë shëruar.

Momentalisht në Maqedoni ka 8.290 raste aktive, ndërsa dje kishte 721 raste të reja.

Lloji britanik i koronavirusit është i pranishëm në tre qytete të Maqedonisë, në Prikep, Kavadar dhe Ohër.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Maqedoni, 3.126 të vdekur me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *