Valë e re e koronavirusit ka goditur Ballkanin.

Situata më e keqe është në Hungari, ku brenda 24 orësh ka 4,948 infeksione dhe 107 vdekje. 3,210 të infektuar rishtas dhe 15 të vdekur janë regjistruar në Serbi. Ka 520 raste të reja në Kroaci dhe tetë persona kanë vdekur. Dy raste të infeksionit me mutacionin e koronavirusit të Afrikës së Jugut janë raportuar në Kroaci dhe është zbuluar në dy persona që u kthyen nga Zanzibar. Një tjetër 711 raste të reja u regjistruan në Bosnjë dhe Hercegovinë, e cila është një rritje në krahasim me një ditë më parë, kur kishte 469 raste të reja.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

57 thoughts on “Valë e re e koronavirusit ka goditur Ballkanin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *