Sot çmime të reja të derivateve

Komisioni Rregullator për Energjinë dhe Shërbimet e Ujit javën e kaluar miratoi një vendim i cili rriti çmimet me pakicë të derivateve të naftës me një mesatare prej 1.28% krahasuar me Vendimin e 15.2.2021.

Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 u rritën me 1.00 denarë / litër, ndërsa çmimet me pakicë të EURODIESEL (DE V) dhe vajit ekstra të lehtë shtëpiak (EL-1) u rritën me 0, 50 denarë / litër në raport me çmimet me pakicë të përcaktuara me vendimin për përcaktimin e çmimeve më të larta me pakicë të derivateve të naftës dhe karburanteve për transport nga 15.02.2021.

Çmimi me pakicë i karburantit M-1 NS u rrit me 0.417 denarë / kg dhe tani do të arrijë në 34,759 denarë / kg.

Nga 23.2.2021 nga 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës janë:

Benzinë ​​motorike EUROSUPER BS – 95 64.50 (denarë / litër)
Benzinë ​​motorike EUROSUPER BS -98 66.00 (denarë / litër)
Karburant me naftë EURODIESEL BS (DE V) 55,00 (denarë / litër)
Vaj për djegie Dritë shtesë 1 (EL-1) 44.00 (denarë / litër)
Naftë M-1 NS 34,759 (denarë / kilogram)

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

36 thoughts on “Sot çmime të reja të derivateve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *