VMRO: Janë siguruar 100.000 nënshkrime kundër regjistrimit

Përkundër pengesave të shumta nga qeveria, në vetëm 8 ditë, 100,000 qytetarë dhanë nënshkrimet e tyre për një regjistrim të vërtetë dhe evropian, në kundërshtim me atë që dëshiron ta organizojë qeveria, në një mënyrë të dhunshme, me qëllim politik. Qytetarët kanë vendosur, nuk duan regjistrim politik, duan regjistrim si një operacion statistikor”, tha mes tjerash Sajkoski.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

79 thoughts on “VMRO: Janë siguruar 100.000 nënshkrime kundër regjistrimit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *