Pendarovski: Reagimi i Radevit paraqet ndërhyrje në punët e brendshme të një vendi tjetër

Presidenti Stevo Pendarovski beson se reagimi i presidentit bullgar Rumen Radev, i cili në një takim me shefat e shërbimeve në Bullgare bëri thirrje që të merren masa të mbrojtur të drejtat e qytetarëve bullgarë jashtë Bullgarisë, është në kundërshtim me parimin themelor në politikën ndërkombëtare për mosndërhyrje në punët e brendshme të një vendi tjetër, shkruan MKD

“Është jashtëzakonisht e pazakontë dhe sigurisht jashtë procedurave të brendshme të Aleancës që një president i një vendi anëtar në NATO t’u bëjë thirrje shërbimeve të tij të sigurisë t’i përgjigjen pretendimeve për shkelje të të drejtave të qytetarëve në një tjetër vend anëtar të NATO-s”, tha Pendarovski për MKD.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Pendarovski: Reagimi i Radevit paraqet ndërhyrje në punët e brendshme të një vendi tjetër

  • 10/09/2021 at 13:06
    Permalink

    6779 277740Im so pleased to read this. This is the type of manual that needs to be given and not the accidental misinformation thats at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc. 149964

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *