Seancë e re gjyqësore për “Organizatorët e 27-Prillit”

Në Gjykatën Penale-Shkup sot duhet të vazhdoj gjykimi për “Organizatorët e 27 Prillit’. Gjykimi për këtë lëndë është akoma në fazën e dëshmive. Në seancën e fundit u dëgjuan më shumë dëshmitarë të propozuar nga mbrojtja e të akuzuarit Mile Janakievski.

Rastin e udhëheq gjykatësi Ilija Trpkov, derisa përfaqësues i prokurorisë është Villma Ruskoska. Të akuzuar në këtë lëndë janë ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanovski, ish ministrat për transport dhe arsim, Mile Janakievski dhe Spiro Ristovski, si dhe ish drejtori i DSK-së, Vlladimir Atanasovski. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Seancë e re gjyqësore për “Organizatorët e 27-Prillit”

  • 10/11/2021 at 11:31
    Permalink

    160305 553091Thank you for your quite good information and feedback from you. san jose car dealers 732432

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *