807 rastë të reja me kovid-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon, sipas të dhënave nga Instituti i Shëndetit Publik:

Në 24 orët e fundit, u kryen 3,312 teste dhe 807 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:
Shkup – 359, Kumanovë dhe Ohër – 38 secili, Kavadar, Strumicë dhe Negotinë – 36 secili, Gjevgjeli – 35, Tetovë dhe Prilep – 34 secili, Gostivar – 29, Manastir – 25, Veles – 24, Kriva Pallanka – 12, Kocani dhe Krushevë – 11 secili, Resnjë – 6, Struga, Kërçova dhe Vallandova – 5 secili, Probishtipi dhe Bogdanci – 4 secili, Stip, Dibër, Berovë dhe Demir Hisar – 3 secili, Dellçevë dhe Radovish – 2 secili, Sveti Nikole, Vinica, Kratovo dhe Demir Kapija – nga 1 secili.
314 pacientë të rikuperuar janë regjistruar nga:
Shkup – 135, Kavadar – 61, Prilep – 41, Negotinë -16, Kumanovë – 12, Tetovë – 11, Veles – 7, Gostivar dhe Kratovë – nga 5, Stip dhe Manastir – nga 4, Gjevgjeli – 3, Resnjë dhe Probishtip – 2 secili, Ohri, Koçani, Radovishi, Berova, Vinica dhe Krushevo – 1 secili.
Janë raportuar gjithsej 5 vdekje. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

6 thoughts on “807 rastë të reja me kovid-19 në Maqedoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *