Teknologji: TV që zhduket kushton 400,000 dollarë

Evolucioni i dizajnit të televizorit inteligjent ka çuar në krijimin e ekraneve modulare dhe fleksibël, të cilat janë fshehur në mënyrë të padukshme kur nuk përdoren, e cila është tendenca tjetër e madhe

LG është një nga markat që mbështeten tek ajo, vitin e kaluar ajo lansoi televizorin e saj 65 inç Signature OLED R Rollable. Sidoqoftë, marka austriake C Seed ka lansuar një produkt inovativ që tregon një qasje krejtësisht të ndryshme ndaj gjithë historisë në lidhje me dizajnin fleksibël. Isshtë C Seed M1, televizori i parë WQ 4k MicroLED në botë me një ekran modular 165 inç që mund të fshihet plotësisht kur nuk përdoret. Në rast se nuk jeni njohur me kompaninë C Seed, ajo është një markë luksoze austriake, e themeluar në 2009 nga Alexander Swatek, së bashku me dy ish-punonjës të markës Bang & Olufsen, dhe e cila është e njohur për krijimin e TV ekstravagant.

M1 është projektuar si një version i brendshëm i famshëm i jashtëm C Seed 201. “Ekranet e mëdha të montuara në mur janë një anakronizëm në dizajnin modern të brendshëm. “Prandaj, C Seed ndoqi një rrugë krejtësisht të ndryshme, e cila nuk çoi në një model revolucionar,” tha Alexander Svatek. TV masiv fshihet plotësisht nën dysheme dhe ngrihet në heshtje me shtypjen e një butoni. Struktura skulpturore e kolonës së aluminit mbështet një ekran të krijuar nga pesë panele, të cilat hapen pa probleme, duke formuar një ekran 4K HDR.

M1 përdor teknologjinë MicroLED që premton saktësi të jashtëzakonshme të ngjyrave dhe diapazon të vërtetë dinamik. Ky model gjithashtu ka një sistem të integruar të altoparlantëve 2.1 që përdor një palë altoparlantësh me bandë të gjerë 250W dhe një nën-vufer 700W. Përveç kësaj, TV mbështet HDR10 +. C Seed M1 do të jetë i disponueshëm në ngjyrë të zezë, argjend, ar dhe gri mat titan kur të dalë në treg në korrik të këtij viti për 400,000 dollarë. magazin/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

164 thoughts on “Teknologji: TV që zhduket kushton 400,000 dollarë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *