Zaev: Deri në fund të marsit do kemi vaksinat

Ne do t’i marrim ato 21,000 doza të Pfizer deri në fund të Marsit. Tashmë në tremujorin e dytë të vitit kemi sasi më të mëdha. “Kjo nuk është mendjelehtësi sepse e gjithë bota dhe i gjithë populli ynë e dinë se arsyeja e vetme është mungesa e prodhimit për çdo sasi që do të prokurohet.

tha Zaev.
Kryeministri edhe njëherë theksoi se Qeveria dhe Ministria e Shëndetësisë kanë marrë gjithçka që është e mundur dhe përsëriti se urdhërat madje kanë tejkaluar shumën e kërkuar për imunizimin e popullsisë. 360 stepeni/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *