843 të infektuar me kovid në Maqedoni

Në 24 orët e fundit, janë kryer 3,519 teste dhe janë regjistruar 843 raste të reja të covid-19. Numri më i madh në Shkup – 360, pasuar nga Prilep – 66, Negotinë – 54, Kumanovë – 51, Kavadarci – 44, Strumicë – 33, Veles – 30, Tetovë – 26, Ohër – 25, Gjevgjeli – 22, Kriva Pallanka – 20 , dhe Gostivar – 18, Kocani – 16 dhe Stip – 12 të infektuar rishtas.

U regjistruan 333 pacientë të rikuperuar.

Janë raportuar gjithsej 11 vdekje. 5 pacientë nga Shkupi vdiqën, 2 pacientë nga Kavadarci dhe Negotina dhe 1 pacient nga Kumanova dhe Koçani.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

18 thoughts on “843 të infektuar me kovid në Maqedoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *