Rikthehen reshjet dhe ulen temperaturat, njihuni me parashikimin e motit

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 09°C, në zonat e ulëta nga 10ºC në 17°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 17°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 02°C në 10°C dhe në zonat e ulëta nga 05°C në 13°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës:

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Rikthehen reshjet dhe ulen temperaturat, njihuni me parashikimin e motit

  • 10/08/2021 at 03:21
    Permalink

    865659 599342Hi, you used to write superb articles, but the last several posts have been kinda boring I miss your tremendous posts. Past few posts are just slightly out of track! 774052

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *