Filipçe: Tani për tani nuk ka nevojë për masa resktrikti e

Tani për tani, nuk ka nevojë për kufizime shtesë, por unë nuk e përjashtoj një mundësi të tillë, tha sot Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce në Saraj, ku inspektoi ndërtimin e një poliklinike.
Ai njoftoi se mundësia e futjes së kufizimeve të reja do të konsiderohet në fillim të javës së ardhshme dhe se vendimet do të merren në përputhje me analizën që po përgatitet për përhapjen e koronavirusit në qytete të ndryshme dhe llojin e virusit në fjalë.

“Tipi britanik i virusit është treguar të shkaktojë më shumë se 70 përqind të rasteve të reja Covid-19 në vend. Especiallyshtë veçanërisht karakteristike për disa qytete, të tilla si Shkupi, Prilep, Negotina, Kavadarci, Ohri “,

tha Filipçe.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Filipçe: Tani për tani nuk ka nevojë për masa resktrikti e

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *