Greqi, 41 viktima dhe mbi dy mijë raste të reja me COVID-19

Deri më tani, Greqia ka një total të konfirmuar prej 203 978 rastesh me SARS-CoV-2,

Sipas të dhënave të konfirmuara të shtatë ditëve të fundit, 72 prej tyre janë të lidhura me ardhjet nga jashtë dhe 3 231 me raste tashmë të regjistruara.

Gjithashtu, në vend u raportuan edhe 41 vdekje të tjera në lidhje me COVID-19 në 24 orët e fundit, numri total i të cilave ka arritur në 6 705.

Numri i pacientëve të intubuar është 452. Mosha mesatare e pacientëve është 68 vjeç.

Mosha mesatare e të infektuarve është 44 vjeç, ndërsa i viktimave 79.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

9 thoughts on “Greqi, 41 viktima dhe mbi dy mijë raste të reja me COVID-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *