DPMNE: Sondazhet tregojnë humbje bindëse për LSDM, arsyeja pse Zaev po bën lëvizje të dëshpëruara

Zoran Zaev është njeri i frikësuar. I vetëdijshëm se qeveria po varet nga një fije, si një njeri i mbytur që kap një kashtë, ai bën propozime për një qeveri të gjerë, për shpëtimin e karrierës së tij politike, si dhe për shpëtimin e qeverisë më kriminale.

Duhet të jetë e qartë për kriminelin Zaev se ai nuk do t’i shpëtojë përgjegjësisë për të gjitha dëmet që i ka shkaktuar Maqedonisë.

Njerëzit janë gjithnjë e më shumë kundër regjimit hibrid të LSDM, siç tregojnë sondazhet e fundit. Zoran Zaev do të pësojë një humbje bindëse.

I frikësuar nga vlerësimi i ulët, Zoran Zaev përmes lojërave në gjykatë së bashku me ish zyrtarët e VMRO-DPMNE po përpiqet të ndërhyjë në VMRO-DPMNE. Asnjë iniciativë pas së cilës u konfirmua se Zaev qëndron drejtpërdrejt, nuk do ta shpëtojë qeverinë e tij, e cila tashmë mezi po funksionon.

I vetëdijshëm se revolta në partinë e tij po rritet çdo ditë kur afrohen zgjedhjet, Zaev po përpiqet, përmes inkurajimit personal dhe inkurajimit të bashkëpunëtorëve të tij më të ngushtë, të blejë një ditë tjetër plus për të shkatërruar plotësisht Maqedoninë.

Zoran Zaev duhet ta ketë të qartë se fundi i karrierës së tij politike është afër.

Asnjë lëvizje e dëshpëruar nuk do ta kalojë më, Zoran Zaev do të përgjigjet dhe klikimi rreth tij, ju do të jeni në burg. 24vesti/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *