Shtrejtohet benzina, dizeli mbetet i njejtë

E hëna është koha kur merret një vendim për çmimet e shitjes së karburanteve në vendin tonë. Komisioni Rregullator i Energjisë vendosi nga sonte në mesnatë që të rrisë çmimet maksimale me pakicë të benzinës me gjysmë denari, por çmimi i naftës mbetet i njëjtë.

Si një arsye për rritjen e çmimeve të shitjes me pakicë, ERC tregon për çmimet e rritura të referencës në shtatë ditët e fundit në bursat botërore të benzinës me një mesatare prej 1.397 përqind dhe të reduktuar nga nafta me 0.124 përqind, si dhe 0.832 përqind më të lartë të kursit të këmbimit e denarit ndaj dollarit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Shtrejtohet benzina, dizeli mbetet i njejtë

  • 01/18/2022 at 00:23
    Permalink

    25361 399512Id need to speak to you here. Which isnt something Which i do! I enjoy to reading a post that really should get men and women to think. Also, thank you for allowing me to comment! 335633

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *