22 të vdekur nga covid dhe 872 të infektuar në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e kaluara, deri në 22 persona të vdekur nga covid-19 janë regjistruar në vend, informon Ministria e Shëndetësisë. Këta janë 9 pacientë nga Shkupi, 4 pacientë nga Prilep, 2 pacientë nga Gjevgjelia dhe 1 pacient secili nga Tetova, Velesi, Ohri, Koçani, Kërçova, Dellçevoja dhe Strumica. Të gjithë pacientët vdiqën në spital. Me bilancin e sotëm negativ, numri i përgjithshëm i vdekjeve të covid-19 në vend u rrit në 3,228 njerëz.

Në 24 orët e fundit, u kryen 3.394 teste, dhe 872 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në: Shkup – 459, Prilep – 51, Kavadarci – 35, Kumanovë, Manastir dhe Ohër – 33 secili, Tetovë – 31, Gostivar – 28, Stip – 24, Negotinë dhe Berovë – 15 secili, Veles – 14, Kriva Pallanka – 13, Strumica dhe Struga – 11 secili, Krushevo – 9, Demir Hisar – 8, Gjevgjeli – 7, Kocani, Radovish dhe Probishtipi – 6 secili , Kërçovë, Resnjë dhe Bogdanci – 5 secili, Sveti Nikole – 3, Vinica, Valandovo, Kratovo, Demir Kapija, Makedonski Brod dhe Dojran – 1 secili.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “22 të vdekur nga covid dhe 872 të infektuar në Maqedoninë e Veriut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *