A do të kemi orë policore, sot vendos qeveria

Qeveria do të vendosë nëse do të rivendosë orë policore nga 22:00 të Mërkurën.

Pas pothuajse dhjetë muajsh, është e sigurt që nuk do të ketë dalje dhe lëvizje nga ora 10 e mbrëmjes në 5 të mëngjesit.

Propozimi është që të ketë një shtetrrethim në të gjithë vendin, dhe ai vjen si pasojë e mosrespektimit të masave për mbrojtjen kundër virusit korona.

Takimet dhe grupimet në javët e fundit kanë çuar në më të infektuarit për shkak të transmetimit të virusit.

Asnjë maskë mbrojtëse nuk vishet, nuk mbahet distancë dhe ato grupohen … janë pjesë e shpjegimeve të Ministrit Venko për propozimin për të pasur një shtetrrethim.

Komisioni beson se kjo masë rigoroze do të japë rezultate, kështu që sot do të presim dritën jeshile nga ministrat dhe qeveria.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “A do të kemi orë policore, sot vendos qeveria

  • 10/04/2021 at 01:36
    Permalink

    209628 564374Following examine a couple of of the weblog posts within your website now, and I truly like your manner of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site list and might be checking back soon. Pls take a look at my website as effectively and let me know what you feel. 148893

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *