Kosovë, 1 mijë e 655 të vdekur nga COVID-19

Që nga 13 marsi i vitit të kaluar kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë, numri i të infektuarve me këtë virus deri më tani në Kosovë ka shkuar në 73 mijë e 635 raste. Shkak i infektimit me koronavirus kanë vdekur 1 mijë e 655 persona.

Sipas të dhënave ditore të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës deri më sot janë shëruar 62 mijë e 198 qytetarë.  Ndërkohë që vetëm 24 orët e fundit në vend janë raportuar 6 vdekje dhe 587 raste pozitive. Ndërsa, aktualisht në Kosovë janë 9 mijë e 782 raste aktive me COVID-19.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

11 thoughts on “Kosovë, 1 mijë e 655 të vdekur nga COVID-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *