Mali i Zi pranon 2 mijë vaksina ruse nga Serbia

Në Mal të Zi ka arritur kontingjenti i dytë prej 2.000 dozave të vaksinës ruse Sputnik V. Bëhet fjalë për donacion nga Serbia, që para 15 ditëve dorëzoi po aq vaksina. Vaksinat, siç u njoftua në profilin e Twitter-it të Qeverisë së Malit të Zi, i pritën ministrja e Shëndetësisë, Jelena Boroviniç Bojoviç dhe sekretari shtetëror Borko Bajiç. Deri më tani gjithsej në Mal të Zi kanë arritur 44 mijë vaksina. Në Podgoricë dje në katër pika filloi vaksinimi i personave më të moshuar se 80-vjeç. Ditëve në vijim do të fillojë vaksinimi edhe në qytetet tjera.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Mali i Zi pranon 2 mijë vaksina ruse nga Serbia

  • 01/09/2022 at 18:50
    Permalink

    628539 870032Hi! I discovered your internet site accidentally today, but am genuinely pleased that we did! Its not only entertaining, but in addition straightforward to make use of in contrast to lots that Ive viewed! 852572

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *