Sot afër 1000 të infektuar me Covid-19 në Maqedoni

Numri i njerëzve të infektuar me Covid-19 po rritet çdo ditë dhe Maqedonia po hyn në fazën ose valën që ishte nëntori i kaluar. Në 24 orët e fundit, 913 raste të reja pozitive janë regjistruar nga 3,707 teste, që është 24.6% e mostrave. 16 njerëz vdiqën.

Infeksione të reja të konfirmuara nga qytetet:

-Shkup 440
-Prilep 64
-Kavadarci 50
-Kumanovo 45
-Tetovo 35
-Gevgelija 33
-Negotino 31
-Gostivar 29
-Orid 26
-Veles dhe Manastir 24 secili
-Strumica 21
-Krushevo 11
-Kochani dhe Kriva Palanka 10 secili
-Rishërimi 7
-Struga dhe Sveti Nikole 6 secili
-Kërçova dhe Demir Kapija nga 5 secili
-Stip, Radovish, Bogdanci dhe Demir Hisar 4 secili
-Delçevo, Berovë dhe Vallandovë nga 3 secili
-Dojran 2
-Probishtip, Vinica, Makedonski Brod dhe Pehchevo 1 secili

Nga 16 të vdekur, shtatë pacientë janë nga Prilep (87, 82, 75, 74, 70, 66, 63), gjashtë nga Shkupi (83, 75, 72, 69, 66, 54) dhe një pacient nga Gostivari (87 ), Gjevgjeli (71) dhe Krushevo (40). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

351 pacientë të rikuperuar janë regjistruar

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

93 thoughts on “Sot afër 1000 të infektuar me Covid-19 në Maqedoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *