Për një muaj, 81 përqind më pak vdekje nga koronavirusi në Britani.

Numri i të vdekurve nga efektet e koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar ka rënë me 81 përqind krahasuar me një muaj më parë.

Në Mbretërinë e Bashkuar, sipas raportit të fundit të përditshëm, 190 njerëz kanë vdekur nga virusi corona.

5.926 persona të tjerë u infektuan, që është 54 përqind më pak se më 10 shkurt, kur kishte 13.013 të infektuar, raportoi British Sun.

Shifrat janë më të ulëta se shtatë ditë më parë, kur kishte 6,385 infeksione të reja dhe 315 vdekje.

Nga rruga, Britania e Madhe është një vend në Evropë që ka numrin më të madh të qytetarëve të vaksinuar, dhe së bashku me Izraelin ata janë në dy vendet e para në botë.

Ekspertët britanikë ishin shumë optimistë kur filloi procesi i vaksinimit në një paketë me masa të kufizimeve të lëvizjes dhe jetesës. Sipas parashikimeve të tyre optimiste, lehtë mund të ndodhë që fundi i Kampionatit Anglez të Futbollit të luhet para një publiku.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

143 thoughts on “Për një muaj, 81 përqind më pak vdekje nga koronavirusi në Britani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *