Shqipëri, 602 të infektuar me COVID dhe 16 humbje jete

Në 24 orët e fundit në Shqipëri ka një ulje të rasteve të reja të zbuluara me koronavirus. Nga 3077 testime janë zbuluar 602 raste të reja me COVID-19. 16 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID19.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 620 pacientë, 37 në terapi intensive, nga të cilët 12 pacientë janë të intubuar. Në 24 orët e fundit janë shëruar 761 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 78,259 që nga fillimi i epidemisë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *