Serbia sot vendos kufizime të reja për shkak Covid-19

Masa e fundit e futur në Serbi ishte javën e kaluar, e cila ishte mbyllja e të gjitha kafeneve dhe qendrave tregtare nga 12 në mesditë të Shtunën deri të hënën në mëngjes.
Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik të Serbisë “Dr. Milan Jovanovic Batut”, Verica Jovanovic i tha RTS këtë mëngjes se në seancën e sotme të Shtabit të Krizave për luftën kundër koronavirusit pritet të marrë në konsideratë dhe të marrë masa më të rrepta për përgjegjësinë individuale, për shkak të për të rritur numrin e të infektuarve çdo ditë, gjë që tregon se masat aktuale të masave nuk janë vërejtur.
Ajo nuk specifikoi cilat ishin masat, por tha se ishte “gjithçka që dëgjohet në publik si një mundësi – nga kufizimi i tubimeve, te ndalimet që referohen si masa kontrolli”.

Ajo gjithashtu bëri thirrje për vazhdimin e imunizimit, dmth që të gjithë qytetarët të vaksinohen “sa më shpejt të jetë e mundur”.

Masa e fundit e futur në Serbi ishte javën e kaluar, duke mbyllur të gjitha kafenetë dhe qendrat tregtare nga 12 në mesditë të shtunën deri të hënën në mëngjes. 360 stepeni/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

65 thoughts on “Serbia sot vendos kufizime të reja për shkak Covid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *