VMRO-ja me propozim/ligj, deputetët të kenë vetëm një shtetësi

Partia më e madhe opozitare, VMRO-DPMNE ka propozuar një propozim/ligj sipas të cilit parashikohet që deputetët të kenë vetëm nga një shtetësi. Propozimi mbështete nga LSDM-ja, ndërkohë që kundërshtohet nga BDI-ja, ndërsa Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa paralajmërojnë se do të bllokojnë edhe propozim ligjin në fjalë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “VMRO-ja me propozim/ligj, deputetët të kenë vetëm një shtetësi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *