10.630 raste aktive me COVID në Kosovë

Prej tyre, 1.696 persona nuk ia dolën, ndërsa IKSHPK njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 64.362.

Aktualisht në vend janë 10.630 raste aktive me COVID-19.

Në Shqipëri, sipas të dhënave të prezantuara nga autoritetet, janë kryer 507,956 testime dhe 116,821 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Numri i personave që kanë humbur jetën është 2030, ndërsa i atyre që janë të shëruar 79,821.

Aktualisht në Shqipëri janë 34,970 raste aktive me COVID-19.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *