Osmani: Në fund të muajit presim sasinë e parë të vaksinave nga COVAX

Ministria e Punëve të Jashtme ka qenë e përfshirë në këtë proces që nga fillimi, dhe gjatë çdo vizite time kam ngritur pyetjen për të siguruar vaksina. Por edhe me kontaktet personale që kam me ministrat e Punëve të Jashtme. Pjesë e iniciativave që janë ngritur që vijojnë janë rezultat i këtyre kontakteve, por shihet që Bashkimi Evropain dhe bota ka probleme me sasinë e vaksinave”, tha mes tjerash Osmani. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *