Spitalet përsër mbushen me të infektuar, Shkupi me numrin më të madh

Numrat me covid janë në rritje përsëri. Pandemia nuk po ulet dhe këtë fundjavë një numër pak më i vogël i pacientëve të regjistruar.

Zona e nxehtë e Metropolit. 5695 është numri i rasteve aktive me koronavirus në Shkup.

Prilep, Kumanovë, Tetovë janë në listë, por me një numër më të vogël të rasteve aktive.

Numri në rritje i pacientëve të rinj me sëmundje koronare të zemrës është rritur dhe aktivizuar objektet spitalore.

Qendrat kovide të Klinikës së Nefrologjisë, Klinika për Gastroenterohepatologji, Klinika për Sëmundjet e Syrit dhe qendra kovide e Klinikës për Vesh, Hundë dhe Fyt ishin rihapur.

Për momentin në nivelin shtetëror janë gjithsej 11,640 raste aktive ndërsa diagnostikohen me një total prej 112,646 njerëz që nga fillimi i pandemisë. faktor/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Spitalet përsër mbushen me të infektuar, Shkupi me numrin më të madh

  • 10/17/2021 at 01:23
    Permalink

    134235 626270Hosting a weblog composing facility (in a broad sense) requires unlimited space. So I suggest you to discover such internet hosting (internet space provider) that offer flexibility inside your internet space. 561266

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *