Maqedonia e Veriut/999 të infektuar dhe 24 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë (MSH) informoi sot se në 24 orët e kaluara, 24 persona të moshës 46 deri 80 vdiqën nga Kovid-19, dmth pesë pacientë nga Prilep, katër pacientë nga Shkupi, tre nga Kavadarci, dy nga Gjevgjeli, Gostivar, Kocani dhe Dibra dhe nga një pacient nga Kumanova, Manastiri, Shtipi dhe Negotina.
Ministria e Shëndetësisë gjithashtu informoi se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 999 raste të reja të Covid-19. 539 raste janë regjistruar në Shkup, 44 në Prilep dhe Manastir, 41 në Kumanovë, 38 në Ohër, 34 në Kavadarci, 25 në Veles, 23 në Gjevgjeli, 22 në Tetovë, 21 në Negotinë, 20 në Koçan, 19 në Kriva Pallankë, 16 në Gostivar dhe 15 në Shtip.
Pastaj, dhjetë raste të Kovid-19 u regjistruan në Strugë, tetë në Strumicë, Kërçovë, Probishtip, Vallandovë dhe Krushevë, shtatë në Resnjë dhe Delçevë, gjashtë në Berovë, pesë në Demir Kapija, katër në Sveti Nikole, Radovish dhe Pehçevë , tre në Demir Hisar dhe Vinica, dy në Kratovo dhe një rast secili në Kovid-19 ishte regjistruar në Dibër, Bogdanci dhe Makedonski Brod.
543 pacientë të rikuperuar janë regjistruar, dmth nga Shkupi – 240, Ohri – 52, Prilep – 38, Tetova – 27, Velesi, Gjevgjelia dhe Struga – 24 secili, Kumanova – 17, Strumica dhe Manastiri – 14 secili, Gostivari – 12, Koçani – 8, Kriva Pallanka, Probishtipi dhe Dibra – 5 secili, Kërçova, Krushevo dhe Delçevo – 4 secili, Resnja, Sveti Nikole dhe Kratovo – 3 secili, nga Shtipi, Berova, Vinica, Demir Hisar dhe Bogdanci – nga 2 dhe 1 person nga Negotina , Valandovo dhe Radovish.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Maqedonia e Veriut/999 të infektuar dhe 24 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit

  • 10/20/2021 at 09:05
    Permalink

    312055 430315Good read, I just passed this onto a colleague who was doing some research on that. And he really bought me lunch as I discovered it for him smile So let me rephrase that: Thank you for lunch! 424063

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *