Kosova regjistron tetë viktima dhe 709 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se viktimat janë regjistruar në këto komuna: Gjilan 2 raste, Prishtinë 2, Kaçanik 1, Podujevë 1, Rahovec 1 dhe Skenderaj 1 rast.

Në bazë të 4.388 mostrave të testuara në laboratorët e institucioneve shëndetësore publike dhe ato private, pozitivë në koronavirusin e ri kanë dalë edhe 709 persona.

Sëmundjen e kanë mundur edhe 385 pacientë ndërsa raste aktive janë 11.379.

Që nga muaji mars i vitit 2020 në Kosovë janë regjistruar gjithsej 79.089 raste me COVID-19, prej të cilëve 65.979 janë shëruar ndërsa 1.731 kanë vdekur.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Kosova regjistron tetë viktima dhe 709 raste të reja me COVID-19

  • 10/18/2021 at 02:25
    Permalink

    227923 340707Superb read, I just passed this onto a colleague who was performing slightly research on that. And he actually bought me lunch as I located it for him smile So let me rephrase that: Thank you for lunch! 187809

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *