1216 të infektuar dhe 15 të vdekur njofton MSH

Në 24 orët e fundit, janë kryer 3,761 teste dhe 1,216 raste të reja të KOVID-19 janë regjistruar në:
-Shkup 624
-Prilep 80
-Bitola 50
-Veles 46
-Kumanovo 43
-Tetovo 40
-Kavadarci 36
-Kochani 32
-Orid 30
-Negotino 23
-Strumica 22
-Stip 21
-Gevgelija 20
-Valandovo 16
– Gostivar dhe Berovë nga 14 secili
-Demir Kapija 13
-Rishërimi 12
-Probishtip dhe Krushevë nga 9 secili
-Sveti Nikole 8
-Struga, Radovish dhe Delçevo 7 secila
-Vinica 5
-Kërçova, Kriva Pallanka, Bogdanci dhe Pehçevo 4 secili
-Kratova dhe Demir Hisar nga 3 secili
– Dibër dhe Makedonski Brod 2 secili
-Makedonska Kamenica dhe Dojran nga 1 secila

Janë raportuar gjithsej 15 persona të vdekur, të moshës 53-94 vjeç, si vijon: 6 pacientë nga Shkupi, dy persona të vdekur nga Prilep, Tetova dhe Kocani, dhe 1 person i vdekur secili nga Kumanova, Manastiri dhe Krushevo. 14 pacientë vdiqën në spital dhe një në shtëpi.

111 pacientë të rikuperuar janë regjistruar nga:
-Kavadarci 55
-Negotino 39
-Shkup 8
-Demir Kapija 5
-Kochani 2
-Tetovo dhe Vinica nga 1 secila

Deri më tani, një total prej 578,923 testesh të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 116,438, numri i pacientëve të rikuperuar është 99,126, numri i vdekjeve është 3,403 dhe numri i rasteve aktive është 13,909.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “1216 të infektuar dhe 15 të vdekur njofton MSH

  • 10/09/2021 at 19:59
    Permalink

    720187 327186As I web site owner I believe the articles here is truly fantastic , thankyou for your efforts. 413272

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *