21 viktima dhe 999 raste të reja me Covid-19, qindra të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.566 teste të kryera janë regjistruar 999 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 711 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 21 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 117.437 raste, prej të cilëve 99.837 janë shëruar, kurse 3.424 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka raste aktive 14.176.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “21 viktima dhe 999 raste të reja me Covid-19, qindra të shëruar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *