OBSH jep alarmin/ Koronavirusi po përhapet shumë në Ballkan

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi se është veçanërisht e shqetësuar nga situata e Covid 19, në Ballkan dhe në Europën Qendrore, duke e vënë theksin tek fakti që shtrimet në spital në rajon dhe niveli i vdekjeve janë ndër më të lartat në botë.

Drejtuesi rajonal i OBSH për Europën theksoi se situata është më “akute” në zonat që kanë qenë të suksesshme “në kontrollin e sëmundjes gjatë muajve të parë të pandemisë”. Tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “OBSH jep alarmin/ Koronavirusi po përhapet shumë në Ballkan

 • 11/12/2021 at 04:00
  Permalink

  231044 929892whoah this weblog is magnificent i enjoy reading your posts. Maintain up the excellent work! You know, lots of individuals are looking about for this information, you can aid them greatly. 703315

  Reply
 • 10/24/2021 at 23:26
  Permalink

  946159 957320Hello. Neat post. There is an problem along with your website in firefox, and you may want to test this The browser will be the market chief and a big part of other men and women will miss your wonderful writing because of this issue. 435105

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *